nowoczesna.jpg

Już od wielu lat województwo świętokrzyskie dokłada wszelkich starań, aby inspirować swoich przedsiębiorców i wspierać wizje rozwoju regionu. Dyrektor Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie poszedł w tym celu o krok dalej. Dostrzegł ogromny potencjał inteligentnych specjalizacji w rozwoju szkolnictwa zawodowego i dołożył starań, aby jego uczniowie i region mogli czerpać z tej innowacji jak najwięcej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w porozumieniu z Radą Europejską przyjęli „smart specalizations” w tym szkolnictwo zawodowe jako bardzo ważny element rozwoju gospodarki województwa.
Aby nie być gołosłownym Dyrektor Marcin Stańczyk zorganizował konferencję naukową na temat inteligentnych specjalizacji w rozwoju szkolnictwa zawodowego na przykładzie Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie, podczas której nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia z trzema wyższymi uczelniami.
Na konferencję zaproszono władze województwa, powiatu, okolicznych gmin, a także profesorów i doktorów wyższych uczelni, przedsiębiorców, dyrektorów szkół i przyjaciół tej placówki.
Patronat honorowy nad tym sympozjum objęła Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski i Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty. Głównymi organizatorami są Marcin Stańczyk, Tomasz Staniek Starosta Powiatu Opatowskiego i Wicestarosta Małgorzata Jalowska.
Mimo, że to nowe duże wyzwanie, dyrektor patrzy optymistycznie w przyszłość regionu i przede wszystkim w przyszłość swoich uczniów. Doświadczenie szkoły w aspekcie kształcenia zawodowego sprawi, że młodzi ludzie opuszczą mury Zespołu Szkół jako dobrze wykształceni specjaliści, których przecież cały czas brakuje zarówno w województwie, w Polsce jak i całej Europie.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect